Hakkımızda

İş hayatına 1990 da Tekstil Boya ve Kimya sektöründe başlayan Natura,  2006 yılında dijital tekstil baskısına geçene kadar I.C.I, Zeneca, Basf, Dystar, Ciba Geigy, Eurodye CTC, SF Dyes, HCH firmaları ile tekstil boya ve kimyası konusunda faaliyet gösterdi. Bu faaliyetleri başta bu firmalarda yönetici olarak daha sonra ortağı olduğu Uniteks firmasında temsilci olarak sürdürdü.

2006 yılında tekstil dijital baskı faaliyetine önce dijital baskı boyaları satarak başlayan Natura daha sonra fason dijital baskı atölyesi ile Türkiye de kumaşa dijital baskı yapan ilk firmalardan biri oldu. Dijital Tekstil Baskısında ki serüvenine 12 yıl boyunca MS Italy firmasının temsilcisi olarak devam eden Natura, bu süreç içinde 10 metre/saatten başlayan ve dakikada 70 metreye kadar baskı yapabilen makinelerinin gelişiminin her anında aktif rol aldı. Kyocera kafalarla tekstil dijital baskının belli bir doyuma ulaştığına inanan Natura son iki yıldan beri, dijital tekstil baskısına yeni bir teknoloji kazandıran ve tekstil dijital baskısının önünü tekrar açan İsviçre li Mouvent firması ile kader ortaklığı yapmaktadır.

Natura, uzun yılların oluşturduğu, tekstil yaş işlentileri ve tekstil dijital baskı konusunda ki tecrübelerini paylaşmak için farklı ortamlarda eğitimler vermeye ve bilgilerini internet sitesi üzerinden paylaşmaya devam etmektedir. Bunun yanında AR-GE ye çok önem veren Natura tekstil dijital baskısı konusunda farklı dallarda inovasyon yatırımı yapmaktadır.